Mäng nr 25 Narva Soldino Gümnaasium

6. märtsil toimus Narvas ka teine ingliskeelne Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng. Sedakorda olid mängimas Narva Soldino Gümnaasiumi 25 kümnendikku.

img_8759Mängu juhatas sisse Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom, kes rääkis nii oma tööst Euroopa Parlamendis kui Euroopa Liitu puudutavatest teemadest laiemalt. Iga küsimuse esitaja sai hea küsimuse eest kingiks Euroopa Parlamendi infobüroo mälupulga. Küsimusi oli noortel aga küllaga ning teemadest puudust ei tulnud.

Eelnõud panid noored korralikult ajusid ragistama ning ühiselt tuldi välja järgmiste mõtetega:

  1. Migratsioonikriisi lahendamiseks tuleks panna selged piirangud migrantide arvule vastavalt järgmistele kriteeriumitele:
  • Tuleks arvestada vastu võtva riigi rahvaarvuga
  • Kontroll migrandi psüühilise ja füüsilise tervise kontroll
  • Tõsta vastuvõtva riigi kaitsevõimet
  • Maksta migrantidele vähem toetus

img_87752. Noorte tööhõive parandamiseks tuleks EMPL komisjonil endal ohjad haarata ning kirjutada noorte praktikavõimaluste suurendamiseks projekt. Noortele maksaks stipendiumi/palka riik.

3. Mõeldes just väiksematele riikidele, millel on Euroopa Liidust väga palju kasu, tuleks Brexitile vastu astuda ning Euroopa Liitu tugevdada. Ühendkuningriik võib teha, mida soovib!

haaletustulemused_25Täiskogul võeti vastu ainult kaks viimast eelnõud, nö migratsioonieelnõu jäi vastu võtmata.

img_8762 img_8774 img_8768 img_8769 img_8771 img_8773 img_8776 img_8777img_7837Tänud Narva Soldino Gümnaasiumile küllakutse ja sisuka mängu eest!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.