Mäng nr 9 Lasnamäe Vene Gümnaasium

10. novembril olid Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu mängimas Lasnamäe Vene Gümnaasiumi 50 noort.img_7539

Palju elevust tekitanud viktoriini võitis 8098 punktiga Viktoria Kravtsova, kes asus täitma ka Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi rolli.

Mängu käigus muudeti juba esimeseks täiskoguistungiks kõiki eelnõusid.

img_7532Kodanikuvabaduste ja justiits- ja siseasjade komisjoni eelnõu sõnastati järgmiselt: „Kui tahame, et pagulased elaksid siin, siis nad peavad siin ka töötama, austama meie traditsioone ning õppima keelt. Nad peaksid järgima meie seadusi ega omaks tavakodanike ees mingeid eeliseid.“ Täiskogu teisele istungile mingi sama eelnõu sõnastusega ning direktiiv võeti häälteenamusega vastu.

Tööhõive ja sotsiaalvaldkonna komisjoni eelnõu puhul muudeti esimeseks täiskogu istungiks vaid noorte vanust ehk senise 15 – 26 aastase vanusepiiri puhul keskenduti vanusele 15 – 23. img_7530Teisel täiskogu istungil ette kantud eelnõu kõlas nii: „Soovitame vähendada ettevõtete/riiklike asutuste maksukohustust noorte osas vanuses 15 – 26 ning pakkuda noortele võimalust koolitusteks/praktikaks. Samuti soodustame koostööd koolide ja ülikoolidega.“ Ka see direktiiv võeti häälteenamusega vastu.

Siseturu ja tarbijakaitse komisjoni eelnõu esimesel täiskogu istungil nägi ette garantiiaja tõstmist, kiiremat kauba kohale toimetamist, img_7529tollivaba summa tõstmist ning lihtsamat kauba tagasisaatmist. Teisel täiskogu istungil täiendati juba eelnevalt kokkulepitut sellega, et Euroopa keskel olevate riikide postimaks peaks olema kõrgem võrreldes Euroopa äärealadel olevate riikidega. Kahjuks seda eelnõud noored vastu ei võtnud.

haaletustulemused_9img_7534 img_7536 img_7538 img_7541 img_7542 img_7545 img_7546Suured tänud Lasnamäe Vene Gümnaasiumile küllakutse eest ning toredat Euroscola reisi teile!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.