Mäng nr 40 Viljandi Gümnaasium

DSC_6309

2. mail toimus Euroopa ParlamendiDSC_6282 simultatsioonimäng Viljandi Gümnaasiumis ning osalemas oli 18 10. klassi õpilast.

Viktoriini võitis 6493 punktiga Piret Pallas, kes oli lahkesti nõus asuma ka parlamendi presidendi rolli. Ajakirjanikuks sai Anna-Maria Aaso.DSC_6279

Kuna tegu oli hooaja kõige viimase mänguga, siis otsustasid korraldajad ümber sõnastada mõned eelnõud. Nii oli postipaki hinnaks senise 5 eurot kilogramm asemel hoopis 10 eurot kg ning noorte tööhõive suurendamiseks kohustati ELi liikmesriikide riiklikke asutusi vastu võtma minimaalselt 20 % ulatuses noori vanuses 15 – 26 eluaastat.

Arutelu eelnõude üle läks elavalt käima juba fraktsioonides ning jätkus tempokalt ka komisjonides. Lõpphääletusele läinud eelnõudest läksid muutmisele viis viimast. Väga palju poleemikat tekitanud pagulaseelnõu saadeti riikidevahelistele läbirääkimistele ning lõplikku sõnastust paika ei pandudki.DSC_6283

Täiskogu istungid möödus väga sõnaka ja teravmeelse presidendi juhtimisel ladusalt. Mängule lisasid kindlasti vürtsi ka ajakirjanikupreili personaalsemat laadi küsimused. Näiteks palus ta ühel parlamendiliikmel täpsustada, kes on patriotist ning kes rassist ning välja tuua vahe immigrandil ja pagulasel. Samuti proovis ta Indrek Tarandilt teada saada tema presidendiks kandideerimise tagamaid.DSC_6281

Lõplikud muudetud eelnõude sõnastused olid järgmised:

1)      Ühtset postipaki hinda ei tule, hind peab sõltuma kauba kaalust ja vahemaast, kuhu pakk saadetakse.

2)      Noorte tööhõive suurendamiseks eraldada toetusi kutsekoolide arendamiseks ning anda toetust tööandjatele, kes palkavad noori.

DSC_62943)      Inimkaubanduse tõkestamiseks suurendada piirikontrolli, kriminaliseerida seksi müümine ja ostmine igas liikmesriigis ja karmistada seadusi.

4)      Maapiirkondades turismivaldkonnas uute töökohtade loomiseks kohustada liikmesriike sõlmima lepinguid kohalike turismitaludega ja edendada neid et nad pagulasi tööle võtaksid.

5)      Energiaga kindlustamiseks rajada kõikidesse EL riikidesse tuulepargid. Puudujäägi korral hüdroelektrijaamad ja päikesepargid energiasäästmiseks ja ökoloogiliseks lähenemiseks.

Kõik muudetud sõnastusega eelnõud võeti häälteenamusega vastu.

DSC_6284 DSC_6285 DSC_6287 DSC_6290 DSC_6291 DSC_6292

Ajakirjaniku emotsionaalne reportaaž mängust.

/…/ Pealtnäha oli kokku sattunud kirev seltskond. Reegleid sõnavahetuses polnud, mis tähendas seda, et valjem hääl võidab. DSC_6295Mida agressiivsem persoon, seda vähem julgesid kaasliikmed suud avada antud teemal. Täiskogu istungile ilmuti haavade ja sinikatega. Arutelu komisjonides ei avaldanud  just kõigile positiivset mõju, samuti hakkasid ilmnema praod vundamendis, mille põhjal leiti, et polegi lahendustega nii lihtne lagedale tulla. Sündmuse lõpuks olime me jõudnud väsitava teekonna lõpusirgele ning emotsioonid olid kõigil laes. Olime näinud oma rühmakaaslaste tõelist palet ning tunnistanud läbimurret mõne indiviidi loogilises mõtlemises. Hüper-lahe mäng, võin kindlalt väita, et meie rühm oleks kõige coolim kooseis EPs.

DSC_6299 DSC_6301 DSC_6303 DSC_6307 DSC_6314

Täname Viljandi Gümnaasiumi  küllakutse ja ägeda hooaja viimase mängu eest!

Hääletustulemused_40

 

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.