Mäng nr 36 Võnnu Keskkool

RIMG0762

17. märtsil said Euroopa Parlamendi simulatsioonimängus kätt proovida Võnnu Keskkooli 17 abiturienti. Tegu oli väga teadlike mängijatega, kuna nii mõnelgi neist oli seljataga reis Strasbourgi Euroopa Parlamenti.

IMG_5639

Viktoriini võitis 5865 punktiga Janar Harkmann, kes asus koos Marten Zovoga täitma parlamendi presidendi rolli. IMG_5636Ajakirjanikuks sai Henri Karmiste.

Kui mängu alguses tundus, et valdavalt on eelnõud väga mõistlikud ning olulisi parandusi vaja ei ole, siis oli see just ajakirjanik Henri, kes paljusid meeskondi oma küsimustega mõtlema sundis ning tänu kellele vaatamata äsjasele üksmeelele teisel täiskoguistungil nii mõnedki seni üksmeelselt muutmata jäänud otsused vastu võtmata jäid. Samuti läks Henri küsimustest lähtuvalt muutmisele kaks eelnõud.

IMG_5634 IMG_5633

Ühtset häälteenamust ei saanud näiteks pagulaskriisi eelnõu, mida küll täiendati lisades riigi IMG_5635toimetuleku aspekti. Samuti jäi vastu võtmata ühtse postipaki kehtestamise ning inimkaubanduse tõkestamise eelnõu.

Energiajulgeoleku eelnõust jäeti välja tuumaelektrijaamad ning täpsustati, et tuuleparkide rajamisel arvestatakse inimeste mugavusega ning vajadusel ehitatakse parkide ümber müürid.

 RIMG0765 (2)

Täname Võnnu Keskkooli küllakutse ja meeleoluka mängu eest!

Hääletustulemused_36

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.