Mäng nr 35 Valga Priimetsa Kool

RIMG073010. märtsil olid Euroopa Parlamendi simultatsioonimängu mängimas Valga Priimetsa Kooli 8. ja 9. klass, kokku 36 õpilast.

Siinkohal soovivad korraldajad tunnustada nii kooli kui õpilasi, et mäng otsustati viia läbi eesti keeles. Kuna eestikeelne mäng võttis koos tõlkega planeeritust rohkem aega, siis päris lõpuni me ei jõudnudki. Samas sai pilt Euroopa Parlamendi toimimisest selgeks kõigile.IMG_5551

Viktoriini võitsid 5596 punktiga nime Adelina&Adelina taha peitunud tüdrukud. Nad usaldasid presidendirolli lahkesti Ivan Manaevile ning Konstantin Stibale, kes said igati väärikalt oma rolliga hakkama.

IMG_5556 IMG_5555Ajakirjanikeks määrati Alina Petrova ja Nadežda Karasjova. Tüdrukud tulid välja väga heade küsimustega.  Näiteks küsisid nad täpsustusi, mida peetakse silmas Euroopa Komisjoni poolt ette antud jaotuse alusel sõlmitavate sõprusriikide all ning palusid detailsemat ülevaadet postipaki hinna määramise kohta.

 IMG_5553 IMG_5554

Komisjonide töö oli pingeline ning senistesse eelnõudesse viidi sisse nii mõnedki täpsustused. Näiteks soovitati ühtse postipaki hinna kehtestamise juures silmas pidada ka riikide omavahelisi kaugusi ning toodi välja noorte töötu abirahade saamise tingimuste teema. 

DSC_0958

Suured tänud Valga Priimetsa Koolile küllakutse ja väga temperamentse mängu eest!

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.