Mäng nr 33 Valga Gümnaasium

RIMG0480

12. veebruaril mängisime Euroopa Parlamendi simulatsiooni Valga Gümnaasiumi abiturientidega. Kuigi osalema ootasime koguni 40 noort, olid õpilasfirmade laat Tallinnas ning Intellektika teinud oma töö ja mängimas oli vaid 14 noort. IMG_5418

Nii juhtuski, et enamus mängus osalejaid olid „tähtsad“ esimehed ning nö parlamendi lihtliikmerolli sai vaid üks osaleja. Tavapärase viktoriini võitis 8283 punktiga Eliis Kikkas, kes sai endale ka presidendi rolli .

Ajakirjaniku positsioonile astus Hanna Dovha, kes väga mõnusalt ja uudishimulikult  kuulas kõiki arutelusid ning koostas väga teravmeelsed küsimused. Näiteks jäi talle kõrvu fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikme mõte, et pagulasi võiks kuulipildujaga ähvardada. Õigus, sise- ja välisasjade komisjoni esimees lahendas situatsiooni aga väga kaalukalt, kuulas arvamuse ära, kuid eelnõusse kuulipildujad ikkagi ei jõudnud.

IMG_5420Mäng oli kiire ning intensiivne ning käsitlevate probleemidele pakuti realistlikke lahendusi. Muudeti viit eelnõud kuuest ning valdava häälteenamusega võeti need ka vastu.

Pagulasi soovitati enne riiki lubamist kontrollida ning lisaks vastuvõtva riigi rahvaarvule soovitati lähtuda ka riigi pindalast.

IMG_5421Inimkaubanduse tõkestamiseks soovitati tõhustada piirikontrolli, tuumaenergia kasutamise asemel soovitati keskenduda taastuvenergia allikatele nii, et aastaks 2020 oleks kasutatava taastuvenergia määr koguni 25%.

 

Mängu osas rõhutas ühe olulise aspektina Hanna Dovha omavahelist tiimitööd noorte vahel ja väärtustas võimalust näidata end tavapärasest sootuks teisest küljest. Samuti pakkus ta välja, et Euroopa Parlamendi liikmed võiksid paluda noortelt abi. „See tooks palju rohkem efektiivsust ja pakuks kindlasti probleemidele loomingulisi lahendusi.“

Kokkuvõte: Marge Laansoo

IMG_5422 IMG_5424 RIMG0481 

Suured-suured tänud Valga Gümnaasiumile küllakutse ning vahva sõbrapäevakontserdi eest!

Hääletustulemused__33

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.