Mäng nr 3 Tallinna Humanitaargümnaasium

Hooaja kolmandas mängus 17. oktoobril osalesid Tallinna Humanitaargümnaasiumi abituriendid ning juba kolmandat korda oli osalejate arvuks täpselt 33. Numbrimaagia?

Nii nagu alati, viisime end Euroopa Parlamendi teemasse sisse kahoot.it keskkonnas toimunud viktoriini abil. Võitjaks osutus Maria Hrapanova, kes kogus ülekaalukad 8204 punkti vastates 11st küsimusest valesti vaid kahele. Fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikme rolli võttis enda kanda Aleksandr Vjunov ning ajakirjanikuna asus küsimusi välja mõtlema ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Aive Peil. img_7272

Arutelud olid väga särtsakad, temperamentsed ning sageli valjuhäälsedki. Kui pagulaste küsimuses oldi esimese komisjoniistungi järel veel soosival seisukohal, kuid rõhutati, et pagulaste osas tuleb rakendada väga ranget taustakontrolli, siis lõpphääletuseks oli komisjon jõudnud seisukohale, et pagulasi ei tuleks mitte mingil tingimusel vastu võtta ning seega polnud meil ka millegi üle hääletada.

img_7257Noorte tööhõive osas jõuti lõplikule seisukohale, et noorte tööhõive suurendamiseks peaks ELi liikmesriike kohustama võtma tööle noori vanuses 15 -26 eluaastat mitte 30%, vaid 35 % ulatuses ning riigiasutused peaksid näitama eeskuju eraettevõtetele. Samuti planeeriti investeerida uute töökohtade loomisesse. Eelnõud vastu ei võetud. Miks? Ehk oli põhjus esimesel komisjoniistungil tekkinud küsimuses, kust nii palju noori võetakse.

E-kaubanduse elavdamiseks otsustasid noored tõsta üleüldist palgataset. Kui inimestel on rohkem raha, siis suureneb ka käive. Seejärel tõstetakse tasapisi hindu. Luuakse kõigi riikide ülene organisatsioon, kes ühendab kõigi erinevate riikide tarbijakaitseorganisatsioonid. Valdav osa hääletanutest jäi erapooletule seisukohale ning seega jäi ka see eelnõu vastu võtmata.

haaletustulemused_3

img_7254 img_7260

img_7261 img_7263

img_7267 img_7276

img_7278 img_7280

Noored hindasid mängus enim võimalust vaielda ja kehastuda Euroopa Parlamendis töötavaks poliitikuks. Kõige keerulisem oli eesti keeles suhelda ning fraktsiooni ja komisjoni kohtumistel ühisele otsusele jõuda.

img_7284 img_7288Tänud Tallinna Humanitaargümnaasiumile küllakutse ning väga mõnusalt temperamentse mängu eest! Järgmisel aastal jälle?

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.