Mäng nr 3 Sakala Eragümnaasium

19. oktoobril toimus Sakala Eragümnaasiumis hooaja kolmas Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng. Mängule oli tulnud 38 10. ja 11. klassi gümnaasiuminoort.

img_0781

Mängu alustasime traditsioonilise viktoriiniga, mille võitis päris rekordilise 10496 punktiga Maxim, kes asus meeleldi ka talle pakutud presidendi rolli täitma.

Mängu iseloomustas väga hea energia, noorte sisseelamisvõime ning kirglike diskussioonide tekkimine juba mängu algfaasist alates.

Arutelude tulemusena leiti ,et migratsioonikriisi lahendamiseks tuleb Euroopa Liitu saabunud sõjapõgenike puhul arvestada järgmist:

  • Migrantide jaotamiseks tuleb luua spetsiaalne komisjon
  • Integreerimiseks on aega üks aasta – selle aja jooksul peab leidma töö. Vastasel korral ootab ees tagasi saatmine.
  • Pagulased paigutatakse peresid lahutamata vähearenenud maakondadesse
  • Erilist tähelepanu tuleb pöörata islamiusulistele – palvetada võib, propagandat teha ei tohi

Noorte tööhõive suurendamiseks arvati, et ELi liikmesriikide riiklikud asutused ja ettevõtted võiksid palgata noori vanuses 15 – 26 eluaastat 25 protsendi ulatuses ning juhul kui nad ei ole nõus seda tegema, siis nende maksukoormus suureneb. Kui noor inimene ei õpi ega tööta, siis ta läheb nö vabatahtlikku teenistusse, kus tehakse heategevustöid.

E-kaubanduse osas leiti, et e-kaubanduse elavdamiseks ja lihtsustamiseks tuleks kaotada geoblokeering ning kehtestada Euroopa Liidu ülene postipaki hind, mis sõltub kaalust, kauba tüübist ja suurusest, tarne meetodist ja kaugusest. Valem on universaalne kõigi ettevõtete ja riikide jaoks.

Mäng lõppes hääletusega, kus võeti kindla ja väga suure häälteenamusega vastu kõik eelnõud.

haaletustulemused-veebi_3

 img_0757 img_0759 img_0766 img_0767 img_0769 img_0775 img_0779 img_0784 img_0785 img_0792 img_0796

dsc_0393

Suured tänud teile tõeliselt elava mängu ning süvitsi mineku eest!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.