Mäng nr 27 Räpina Ühisgümnaasium

IMG_5194

IMG_518615. detsembril mängisid Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu koguni 47 Räpina Ühisgümnaasiumi 11. ja 12. klassi noort.

Viktoriini võitjaks osutus 6659 punktiga Kati Heering, kes seekord eelistas presidendiametist loobuda, andes selle au Märt Hüdsile. Küll jäid Kati määrata nii komisjonide esimeeste, raportööride kui ajakirjaniku roll. Mängus osales sel korral koguni kaks ajakirjanikku – nii viktoriini võitnud Kati Heering ise kui Kelli Assak.

IMG_5188 IMG_5190Noored võtsid mängu väga lennukalt ning elasid rollidesse väga elavalt sisse. Siinkohal võiks eraldi välja tuua fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikme rollis olnud noormehe, kes mõnusasti provotseeris ning avaldas nii mõnigi kord veidi kohatuna tundunud arvamust. Kui alguses võis tunduda mäng veidi segane, siis kiirelt said kõik aru, mida tegema peab ning arutelud olid päris tõsised ning raportööride etteasted väga elavad ning inspireerivad. IMG_5191

Õigus- sise- ja välisasjade komisjoni raportööriil Mikk Tarrosel tuli väga hea mõte edastada parimad direktiivide eelnõude sõnastused ka kuskile kõrgemale, et noorte arvamusest midagi uut ja suurt sünniks. Peagi oleme sel õppeaastal läbi viinud Eesti gümnaasiumites 30 mängu ning kindlasti edastame parimad/julgemad/lennukamad lahendused Euroopa Parlamendi infobüroole.

Antud mängus muutsid noored nelja eelnõud, kaks jäid põhimõtteliselt samaks. Teisel üldkogul jäi vastu võtmata nii noortetööhõivet puudutav eelnõu muutmata sõnastuses „Alla 25-aastase töötaja palkamisel vabastada asutus /ettevõte nimetatud isiku töötuskindlustusmaksest töötaja 26. aastaseks saamiseni.“  kui energiajulgeoleku eelnõu, mis nägi ette ka tuumaenergia kasutamist.

IMG_5189Mängu kohta andis meile positiivset tagasisidet ka üks ajakirjanikest:

Minu arvates on see mäng õpetlik ja mõtlemapanev ning neid võiks läbi viia igas koolis. Mäng annab õpilastele teadmisi Euroopa Parlamendist ja selle töökorraldusest, samuti maailmas toimuvast üldisemalt. Meid pandi mõtlema aktuaalsetele probleemidele ja nende lahendustele. Kindlasti aitas mäng õpilastel arendada ka suhtlemis- ja esinemisoskust. Minu arvates oli see väga huvitav kogemus ning mängiksin mängu uuesti.“

IMG_5195

Aitäh Räpina Ühisgümnaasiumile küllakutse eest!

Hääletustulemused_27

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.