Mäng nr 27 Paide Gümnaasium

6. aprillil mängisid Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu Paide Gümnaasiumi 31 noort.

img_8841Viktoriini võitjaks 9497 punktiga osutunud Sten Perillius asus täitma ka Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani rolli. Ajakirjanikuks sai Kristiina Koppel ning bravuurikaks härra Jean Marie Le Peniks kehastus Henrik Norma.

Kohe algusest saadik olid noored mängus sees ning arutelud läksid hooga käima. Kui noorte tööhõivet puudutanud esimene eelnõu ei pälvinud esimesel täiskoguistungil eriti küsimusi, siis teiste kahega oli küsimusterahe garanteeritud.

img_8852Kuna kõik kolm eelnõud said suure häälteenamusega vastu võetud, siis võib öelda, et arutelud olid viljakad ning eelnõud argumenteeritud. Tubli töö!

Noorte lõplikud eelnõud kõlasid nii:

  • Migratsioonikriisi lahendamiseks tuleb ELi saabunud sõjapõgenikud jagada väiksematesse rühmadesse. Pikemaajalise koolituse (riigikeel/kultuur/töökeskkond/haridus) järel saadetakse nad määratud sihtriiki, kus nad teenivad tagasi oma kulutused. Integratsiooni eesmärgil paigutatakse immigrandid elama ja õppima kohalike lähedusse. img_8837
  • Töötu noore peale kulub palju riigi raha. Noorte tööhõive parandamiseks kuluvate finantside tarbeks tõstame tubakatoodete ja alkoholi hinda. 16-aastane saab teha juba täisjuhiload, kuid suurema summa eest kui tavaliselt ning saadud raha eest maksame ettevõtetele toetust noorte värbamiseks.
  • img_8851
  • E-kaubanduse elavdamiseks ja lihtsustamiseks kehtestatakse kindlad kriteeriumid ning geoblokeering kaotatakse. Postipaki hind sõltub saadetise massist. Ettevõtja peab tõestama, et toote pilt vastab kirjeldusele. Kohustuslik garantii üks aasta sõltuvalt tootest. Kui tootega esineb probleeme, on tarbijal õigus raha tagasi saada.

haaletustulemused_27img_8839 img_8840 img_8844 img_8845 img_8846 img_8847 img_8848 img_8849 img_7875Täname Paide Gümnaasiumi küllakutse ja väga hea energiaga lennuka mängu eest!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.