Mäng nr 24 Narva Kesklinna Gümnaasium

6. märtsil olid ingliskeelset Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu mängimas peatselt ka Euroscola auhinnareisile minevad Narva Kesklinna Gümnaasiumi noored.

Mängu käigus oli selgelt tunda, et noored olid juba mõnda aega teinud sisulisi ettevalmistusi Euroopa Parlamenti minekuks ning viinud end kurssi nii erinevate Euroopa Liitu puudutavate faktide kui laiemate probleemsete teemadega.

img_8731Muuseas, löödud sai ka senine viktoriinirekord: Anastassia Umrihhina vastas õigesti kõigile 11le Euroopa Liidu ja Euroopa Parlamendi teemalisele küsimusele ning saavutas mängude ajaloo kõrgeima skoori 13 136 punktiga. Palju, palju õnne Nastyale, kellest sai ka väga sõnakas ning asjalikke märkusi ning küsimusi esitav president.

Noored otsustasid migratsioonikriisi lahendamiseks karmistada pagulaste vastuvõtmisprotsessi elimineerimaks kriminaalse taustaga inimeste ning psüühiliste probleemidega inimeste Euroopa Liitu pääsemist. Samuti tuleks nad integreerida meie haridussüsteemi. Küsimusi tekitas psühholoogiliste probleemidega inimeste teema ehk kustkohast tõmmata piir, kas depressiooni tõttu võiks ka tulla „ei“? Samuti tunti muret eelarve otsalõppemise ning kogukonna pagulasvaenulikkuse pärast. Eelnõu jäi vastu võtmata.

img_8726Noorte tööhõive suurendamiseks tuleks neile pakkuda võimalust töökogemuse saamiseks läbi vabatahtliku töö. Kaasama peaks nii era- kui avaliku sektori ning noortele tuleks võimaldada ka ümberõpet juhul kui juba omandatud haridus tööd ei anna. Eelnõu võeti häälteenamusega vastu.

Mängu ingliskeelses versioonis oli esmakordselt kasutusel uus eelnõu, mis puudimg_8757utas Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise tingimusi. Noored aga läksid tingimustest veidi kaugemale ning leidsid, et nende hinnangul ei oleks Euroopa Liitu enam vaja ning senise liidu võiks asendada väiksemate lähestikku asuvate riikide ühendustega. Ka see eelnõu jäi mängus vastu võtmata.

Mängu lõpetas vabas vormis ettekande ning küsimustevooruga Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom, kes rääkis nii oma tööst Euroopa Parlamendis kui Euroopa Liitu puudutavatest teemadest laiemalt. Mõnus diskussioon tekkis noortega ka Euroopa Liidu tuleviku teemadel.

Oli väga sisukas ja inspireeriv mäng! Toredat Euroscola reisi teile aprillis, olete seda auhinda igati väärt!

haaletustulemused_24img_8724 img_8728 img_8737 img_8741 img_8749 img_8751 img_8752 img_8754img_7835Uute kohtumisteni!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.