Mäng nr 23 Tõrva Gümnaasium

6. märtsil toimus simulatsioonimäng Tõrva Gümnaasiumis. Mängule oli tulnud 20 gümnaasiuminoort 11. klassist. Mängu alustasime traditsioonilise viktoriiniga, mille võitja asus ka presidendi rolli täitma.

Noortele pakkus kõige enam aruteluteemasid migratsioonikriisi küsimus. Leiti, et põgenikud tuleks jagada lähtuvalt päritoluriigist sõja- ja majanduspõgenikeks. Arvati, et pärast sihtriiki saabumist tuleks anda põgenikele 1,5 aastat aega, et riigi poolt pakutud abiga õppida ära keel ning leida endale töö. Pärast 1,5 aasta möödumist ja nimetatud tingimuste täitmist peaks pikendama põgenikele sisseelamiseks antud aega. Kui tingimusi täidetud pole, siis on põgenikud kohustatud naasma oma päritoluriiki.

Noorte tööhõive suurendamiseks arvati, et Euroopa Liidu liikmesriikide tööandjad peaksid võimaldama 15.- 26. aastastele noortele 10% – 15% ulatuses töökohti.

E-kaubandusega seotud eelnõu osas pakuti muudatusena välja, et postipaki hind peaks sõltuma ka postipaki sisust – kui tegemist on keskkonda kahjustava pakiga, peaks postipaki maks olema kõrgem. Lisaks arvati, et postipaki hind peaks olema seotud vahemaast ning logistikaküsimuste lahendamiseks peaksid ettevõtted kasutama keskkonnasõbralikke transpordivahendeid.

Mäng lõppes hääletusega, kus võeti vastu migratsioonikriisi ja noorte tööhõivega seotud eelnõud.

haaletustulemused_23

Tänud küllakutse ja mõnusalt sisuka mängu eest!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.