Mäng nr 22 Maardu Gümnaasium

3. märtsil leidis aset järjekordne simulatsioonimäng. Seekord viisime mängu läbi Maardu Gümnaasiumis, tegemist oli simulatsioonimängude suurima mänguga, kus osales korraga umbes 60 noort. Mäng oli intensiivne ning selle paremaks toimimiseks rakendati ühte rolli kaks noort – üks tavaklassiõpilane ning teine eesti keele kümblusklassist. Selliselt korraldades moodustus Maardu Gümnaasiumi mängus 6 komisjoni, mille töös osales 6 raportööri, 6 esimeest ja 2 ajakirjanikku ning kogu tööd juhtis 2 presidenti.

Migratsioonikriisi lahendamiseks pakuti välja kaks lahendust:

  1. sihtriiki saabunud põgenikele antakse sisseelamiseks aega 3 kuud. Arvati, et põgenikke tuleks jälgida ning fikseerida, kes ei õpi, tööta või pole muidu integreerunud, tuleks saata tagasi päritoluriiki.
  2. tuleks vähendada põgenikele makstavaid toetuseid ning kui nad satuvad vastuollu sihtriigi seadustega, tuleks nad tagasi saata päritoluriiki.

haaletustulemused_22_1

Noorte tööhõive lahendamiseks pakuti välja, et tööandjad peaksid olema kohustatud koolivälisel ajal värbama 20% ulatuses 18-26 aastaseid noori ja suvevaheajal peaks see määr olema 40%.

Ka E-kaubandusega seotud eelnõus pakuti välja kaks lahendust:

  1. Euroopa tuleks jagada sektoriteks ning igal sektoril peaks olema oma hind;
  2. tuleks kehtestada ühtne postipaki hind sõltuvalt vahemaast 3 eur/kg+ lisandunud 100 km juures 5% paki maksumusest.

haaletustulemused_22_2

Mäng oli intensiivne kuid mängust osa võtnud noored olid väga tublid!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.