Mäng nr 19 Avinurme Gümnaasium

Järjekorras 19. ja käesoleva aastanumbri esimene Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng viidi läbi 7. veebruaril Avinurme Gümnaasiumis. Mängust võtsid osa gümnaasiuminoored alates 10. klassist.

Jpeg

Mängu alguses läbiviidud viktoriin tõestas, et noored olid mänguks ettevalmistunud – viktoriin paistis silma erakordselt kõrgete õigete vastuste määra poolest!

Kõik eelnõud läksid natuke muutmisele ning mängu lõpus võeti muudetud eelnõud üsna ühehäälselt vastu!

Migratsioonikriisi lahendamiseks pakuti välja järgnev:

Migratsioonikriisi lahendamiseks tuleb EL-i saabunud sõjapõgenikud jagada väiksematesse rühmadesse, saata sihtriiki, kus nad parema lõimumise nimel paigutatakse elama ja õppima kohalikega kokku. Majanduspõgenikele pakkuda haridust ning seejärel suunata nad tagasi oma päritoluriiki, et sealset eluolu uute omandatud teadmistega parandada.

Noorte tööhõive eelnõu sõnastati järgnevalt:

Noorte tööhõive suurendamiseks kohustada EL liikmesriikide asutusi tööle võtma 15% ulatuses noori, kes on vanuses 18-26 eluaastat.

Jpeg

Väiksemat noorte tööhõivet avalikus sektoris põhjendati sellega, et siis on võimalik leida ametikohtadele sobivamad inimesed. Leiti ka, et noorte tööturule toomine annab neile kiiresti ülevaate konkreetsest ametist ja selle sobivusest. Kui saadakse väga noorelt teada, et üks või teine ametikoht talle ei sobi, siis neil on võimalik minna midagi muud ja sobivamat õppima.

Geoblokeeringu eelnõud muudeti järgnevalt:

E-kaubanduse elavdamiseks ja lihtsustamiseks kaotada geoblokeering ning kehtestada Euroopa Liidu ülene ühtne postipaki hinna ülempiir 2,5 eurot/kg, mis sõltub vahemaast 2,5eur/1000km.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Mängu iseloomustas hea ja tihe arutelu ning argumenteeritud väited!

Aitäh Avinurme Gümnaasiumile väga hea mängu eest ja soovime teile toredat Euroscola reisi!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.