Mäng nr 11 – Keila Kool

DSC_4942DSC_4929Novembri esimene mäng (3.11) viis meid Keila Kooli, kus mitme erineva klassi õpilased (kokku 43) said võimaluse kehastada paar tundi Euroopa Parlamendi saadikut.

Viktoriinis maksimum punktid olid seekord lausa 7772 ning saadud tulemusega täitis presidendi rolli Saskia Pilv.

DSC_4903 DSC_4930DSC_4932 DSC_4913 DSC_4922 DSC_4923 DSC_4924 DSC_4925 DSC_4928

Ajakirjanike oli mängus kolm ja siin on nende kokkuvõte:

“Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu käigus arutleti erinevaid teemasid.

Õigus, sise-ja välisasjade komisjoni teemad olid migratsioon, pagulased, illegaalsed immigrandid ning piiriülese e-kaubanduse DSC_4927piirangud.  Sotsiaalkomisjon arutles noorte tööhõive ja inimkaubanduse tõkestamise teemadel ning regionaalareng ja konkuretsivõime komisjon tegeles maapiirkondade negatiivse migratsiooni ning energiajulgeoleku teemadega.

Istung sujus edukalt ning komisjonid tegid eelnõudes muudatusi ning jõudsid ühisele arvamusele.  Komisjonides arutati aktiivselt, vaidlustati üksteise arvamusi kuid ühisele arvamusele jõudmisega ei DSC_4919tulnud üheski komisjonis raskusi.

Õigus, sise- ja välisasjade komisjon jõudis arvamusele, et pagulased võiks koondada Põhja-Soomesse ning neile aed ümber ehitada, mis on komisjoni poolt äärmiselt rassistlik arvamus. Sotsiaalkomisjoni koosolekul selgus, et kaalutleti ka lõbumajade maksustamist, et riigieelarvet suurendada.

Esimesel täiskogul esitatud eelnõusid muudeti enne hääletust ning teisel täiskogul võeti kõik esitatud ettepanekud poolthäälte enamusega vastu.”

Ajakirjanikud: Regon Aavik, Kaidi Graudin ning Mikk Marten Arvisto.
Toimetaja: Kairi Sammel

DSC_4938Mängu lõpus tuli meil silmitsi seista tehniliste tõrgetega ning hääletuse viis president seekord läbi visuaalse häälteenamuse kokku lugemise teel.

DSC_4940

Aitäh Keila Koolile küllakutse eest!

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.