Mäng nr 1 – Tallinna Juudi Kool

Täna toimus simulatsiooni “Euroopa Parlament” kõige esimene mäng uue juhendi järgi.

9:30 oli Tallinna Juudi Kooli aulasse kogunenud 43 gümnaasiumi õpilast, kes kõik 1_parlamendi_presidentsaid endale järgnevaks 1,5 tunniks ülesande, kehastada kedagi, kes päriselt teeb oma igapäevast tööd Euroopa Parlamendis.

Mängu alguses toimunud väga tasavägise viktoriini ja Parlamendi presidendi rolli võitis Jekaterina Mihhaljova.  Presidendi ülesanne oli juhtida Parlamendi tööd ning Jekaterina sai sellega suurepäraselt hakkama.

Ülevaatlikult toimus mäng viies fraktsioonis ja kolmes komisjonis. Komisjonide kohtumise järel koguneti täiskogu istungile, kus kuulati ettekandeid arutelu all olevate eelnõude kohta. Iga komisjoni raportöör tutvustas parlamendi liikmetele kahte eelnõu.

DSC_4386DSC_4389  DSC_4394 DSC_4396

DSC_4397Mängus toimunud arutelud võttis kokku teise täiskogu instungi elektrooniline hääletus, mille tulemused on all pool tabeli kujul välja toodud.

Osalejate tagasiside mängule oli positiivne, õpilased said uusi teadmisi Euroopa Parlamendi toimimise kohta ning nautisid rühmas koos töötamist.

Anonüümsest tagasisidest jääb kõlama kommentaar: “Sain aru, et mulle meeldib tegeleda sotsiaalsete küsimustega ja neile ühiselt lahendust otsida”.

Aitäh Tallinna Juudi Koolile, et meid endale külla kutsusite!

1_mängu_hääletustulemused

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.