Mäng 26 Viimsi Keskkool

3. mail toimus Euroopa Simulatsioonimängpresident Euroscolale sõitvate noortega Viimsi Keskkoolist. Mängu alustasime traditsioonilise viktoriiniga, mille sel korral võitis noormees, kellest sai ka Euroopa Parlamendi president, 6155 punktiga.

Simulatsiooni keskmes olid 3 teemat- keskkond, rahvatervis ja toiduohutus, tööhõive ja sotsiaalvaldkond ning välisasjad. Tööle asunud komisjonid võtsid teemasid tõsiselt ning välja pakuti järgmised seaduseelnõud:

raportoor-1Tõstmaks inimeste teadlikkust prügi liigiti kogumise vajalikkusest, tuleks liikmesriikides kehtestada prügi sorteerimise kord ning üle Euroopa Liidu sarnane taaramaks. Ühtse süsteemi loomine võimaldaks igas Euroopa Liidu riigis tagastada taarat sõltumata asukohast ja sellest, kust riigist taara sai soetatud.

Tööhõive ja sotsiaalvaldkonna komisjon pakkus noorte tööpuuduse ennetamiseks ja noorte ettevalmistamiseks tööturule sisenemiseks välja õppekavade täiendamise. Noorte arvates tuleks luua karjääriõppe ja majandusõppe suunad, lisaks peaksid noored põhi- ja keskkooli õpingute raames osalema rohkematel töövarjupäevadel.

Välisasjade komisjon leidis, et Euroopa Liidu tuleviku huvides peaksid riigid tegema rohkem koostööd, et võidelda terrorismiga ning pärast Brexiti toimumist peaksid riigid jätkama sarnase poliitikaga nagu praegu kuid suurendada võiks riikide autonoomiat piirkondlike otsuste vastuvõtmisel.

Täiskoguistungil hääletati väljapakutud eelnõude üle. Vastu võeti nii prügi taaskasutamise kui noorte tööhõivega seotud seaduseelnõud, Euroopa tulevikku puudutavas küsimuses jäid poolt- ja vastuhääled viiki ning seaduseelnõud vastu ei võetud.

veebiimg_0903 img_0910 img_0912 img_0913 raportoor-2 raportoor-3Täname Viimsi Keskkooli sisuka mängu eest ning soovime neile meeldejäävat Euroscolat!

img_0928

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.