Mäng 20 Tallinna Pirita Majandusgümnaasium

22. veebruaril toimus Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng Pirita Majandusgümnaasiumis. Nimetatud mängu tegi eriliseks Indrek Tarand, kes oli kooli noortega kohtuma tulnud ning tegi neile põgusa ettekande Euroopa Parlamendi tööst. Härra Tarandile kohaselt oli ettekanne terav, vaimukas ja inspireeriv. Ei jäänud rääkimata ka lugu sellest, miks matemaatikat tuleb õppida!

Hr Tarandi ettekande tõttu oli mängu ülesehitus tavapärasest pisut erinevam ning mängimata jäi harjumuseks saanud viktoriin.

Mängude rollid, sh presidendiroll, jaotati kõigile osalejatele vabatahtlikkuse alusel. Ei saanudki aru, kas Pirita Majandusgümnaasiumi noored olid keskmisest avatumad või mõjus Indrek Tarandi ettekanne sütitavalt, aga kõik rollid said väga kiiresti jaotatud ning osalejad jälgisid mängu juhendeid praktiliselt iseseisvalt ja ilma lisajuhendamist vajamata!

Nii fraktsioonide kui ka komisjonide töös oli näha põhjalikku arutelu ning tunda noorte majandusalast taiplikkust.

Muudetud eelnõud olid järgmised:

Migratsioonikriisi lahendamiseks tuleb esitada mõjuva põhjusega taotlus riiki sisenemiseks, misjärel otsustatakse, kes on majanduspõgenik ja kes sõjapõgenik. Sõjapõgenikud paigutatakse väikestes gruppides ühiselamutesse elama ning neile antakse pool aastat aega, et leida endale toimiv lahendus sihtriigis hakkama saamiseks.

Noorte tööhõive küsimuse osas arvati, et organisatsioonidele, kes palkavad noori vanuses 15-26 eluaastat, tuleks pakkuda maksusoodustusi, et neid motiveerida noorte suuremaks hõivamiseks. Lisaks tuleks pakkuda noortele koostöös töötukassaga koolitusi, vähendada toetusi ning tõsta vähendatud toetuste arvelt miinimumpalkasid (et tekiks motivatsioon ka miinimumpalga eest töötamiseks).

E-kaubanduse elavdamiseks ja lihtsustamiseks otsustati postipakkide suurus standardiseerida ning paki maksumus siduda riikliku keskmise sissetulekuga.

haaletustulemused_20

Mäng oli meeldejääv ja inspireeriv! Järgmiste meeldivate kohtumisteni!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.