Mäng 2 Tallinna Kunstigümnaasium

Teisipäeval, 16. oktoobril, toimus Euroopa Parlamendi simulatsioonimäng Tallinna Kunstigümnaasiumis. Mängust võttis osa 60 õpilast 10. klassidest.

Mängu alguses tutvustati osalejatele põgusalt Euroopa Parlamenti ja rolle, mida noored täitma asusid. Presidendi valimiseks viidi läbi viktoriin, kus endiselt tekitab kõige rohkem ootamatust eelarve küsimus. Kui presidendid valitud ja ka teised rollid jagatud said, asus mäng eelnevalt tutvustatud reeglite järgi pihta.

img_2607

Kõige tulisemat arutelu põhjustas prügi sorteerimise teema, mille ajakirjanik nii kokku võttis: „Täiskoguistungil arutati pigem prügi probleeme – see on globaalne ja mega suur probleem terves maailmas“.

Lisaks prügi teemale, kus leiti, et prügi tuleks rohkem sorteerida, kasutusele võtta rohkem biolagunevaid materjale, arutati ka tööhõive ja Euroopa tulevikuga seotud küsimusi. Arutelude tulemusena jõuti järeldusele, et juba gümnaasiumiastmes tuleks noori hakata tööks ette valmistama ja pakkuda tuleks karjääriõpet, CV-de koostamise koolitust ja muud taolist, mis aitaks noortel valutumalt töömaailma astuda. Leiti ka, et noorte huvi hoidmiseks ja kasvatamiseks tuleks õppimist interaktiivsemaks ja mängulisemaks teha.

img_2608 img_2603Euroopa tuleviku osas otsustati, et hoolimata eesootavast Brexitist peaks Euroopa Liit tegema rohkem koos – liit peaks toimima veel ühtsemalt ja soodustada tuleks ühist tööturgu ja kaubandust.

img_2604 img_2619

Mängu lõpus toimus väljapakutud seaduseelnõude üle hääletamine:

haaletustulemused_2

img_2611-loigatud img_2620-loigatud

Aitäh teile mängu eest, teiega oli tore!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.