Mäng 17 Tamsalu Gümnaasium

DSC_5333DSC_530918. novembril toimus kaks mängu, neist esimene Tamsalu Gümnaasiumis, kus osalesid 11. ja 12. klassi õpilased (26 inimest).

Viktoriini maksimum punktid (7547) koos presidendi rolliga sai enda kanda Johhanna-Magdaleena  Partsioja, kes juhtis sujuvalt kulgevat mängu rahuliku enesekindlusega.DSC_5295 DSC_5296 DSC_5299 DSC_5300 DSC_5301 DSC_5302 DSC_5306 DSC_5326DSC_5308 DSC_5311

Ajakirjanikuna sai kätt proovida Taavi Luik, kelle koostatud küsimused kitsaskohtadele tähelepanu ostutavad ning diskussiooni tekitavad.

DSC_5313Õigus, sise- ja välisasjade komisjon otsustas, et 28 Euroopa Liidu riigi vahel jaotatakse pagulased proportsionaalselt rahvaarvu järgi suurusjärgus kuni 0,1% riigi rahvaarvust ning kõikidesse liikmesriikidesse rajatakse pagulaskeskuseid. Samas ei suudetud lahendust leida kultuuriliste erinevuste ja tööpuuduse suurenemise probleemidele, mis tekivad pagulaste juurde toomisega.

Piiriülese e-kaubanduse suurendamiseks ning veebimüügi lihtsustamiseks otsustati, et sõltumata vahemaast on ühe paki hind 0,02€/kg, millele lisandub baasmaks 3€. Kuidas see summa aga mõjutab erinevate postifirmade tulu, jäi arusaamatuks, sest pikkade vahemaadel osutavad ju kullerteenust mitmed firmad, mis tähendab, et kaugemalt tellitud kaup on majanduslikult kahjulikum postiteenuse pakkujatele. Sel juhul peaks siis riik omalt poolt transporti toetama, aga kust tulevad selleks vajalikud vahendid?

Sotsiaalkomisjon pani esimesel eelnõu tutvustamisel ette, et alla 25 aastase töötaja palkamisel tuleks tööandja vabastada töötaja töötuskindlustusmaksetest. Otsus oli toores ning on oht, et tööandjad võivad hakata seda seadust ära kasutama, palgates noori ja vabastades nad töölt enne 25 aastasek saamist. Ning kui nüüd see alla 25 aastane töötaja jääb töötuks, siis milline on tema saadav töötuskindlustus summa? Õnneks teisel kohtumisel plaanitud muudatus hääletusele ei läinud ning ettevõtjate maksekohustus töötajate töötuskindlustusmakse näol jäi jõusse.

Veel otsustas sotsiaalkomisjon, et inimkaubanduse tõkestamiseks tuleb kriminaliseerida seksi ostmine ja müümine kõikides liikmesriikides, samuti suurendada piirikontrolli ning karistusi. Saame näha, kas see seadus ka tööle hakkab!

Regionaalarengu ja konkurentsivõime komisjon otsustas maapiirkondade negatiivse migratsiooni leevendamiseks kohustada liikmesriike teatud aja jooksul sõlmima omavahel valitud riikide vahel sõpruslepinguid. Kas riigid sellega ka nõus on, see on juba iseasi, sest peale sunnitud leping ei pruugi kõigile sobida. Veel öeldakse, et toetatakse turismi majanduslikult, kuid kust leitakse see raha?

Otsus tehti regionaalarengu ja konkurentsivõime komisjoni poolt ka energiajulgeoleku küsimustes, kus otsustati, et tuumaelektrijaamu ei tule, kuid liikmesriikidesse rajatakse tuuleparke, hüdroelektrijaamu ning muid alternatiivseid lahendusi. Kas see ka end ära tasub, seda näitab juba aeg”

Kokkuvõtte autor: Taavi Luik
Toimetaja: Kairi Sammel

Millise tagasiside Lauri kokkuvõttes tutvustatud eelnõud parlamendi saadikutelt teisel täiskogul toimunud hääletusel said, seda saate näha postituse lõpust.

DSC_5314 DSC_5315 DSC_5316 DSC_5317 DSC_5318 DSC_5319 DSC_5321 DSC_5322 DSC_5323 DSC_5325 DSC_5327 DSC_5330 DSC_5343

Aitäh Tamsalu Gümnaasiumile küllakutse eest!

Hääletustulemused_17

 

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.