Mäng 14 Tallinna Õismäe Vene Lütseum

30. novembril oli Tallinna Õismäe Vene Lütseumi 10. klassi 48 noore kord Euroopa Parlamendi simulatsioonimängu katsetada. Mäng toimus inglise keeles.

Viktoriini võitjaks ning ühtlasi Euroopa Parlamendi presidendiks Antonio Tajaniks kehastus Edwin Žukov.

Välja töötatud eelnõud olid järgmised:

img_1108Migratsioon – Pagulastele tuleks õpetada kiirendatud tempos vastuvõtva riigi keelt, neile tuleks teha põhjalik meditsiiniline kontroll. Samuti tuleks suuremat tähelepanu pöörata Euroopa Liidu lõunapiirile ning rannikulinnadele ja seadused ning karistused võiksid olla neile teatud perioodiks veidi karmimad kui seni.

Täiskogu istungil küsiti järgmist:

  • Kuidas saavutada olukord, et pagulasi ei tuleks Euroopa Liitu nii palju?
  • Kust leiate keeleõpetajad?
  • Mis saab siis kui pass kaob?

Kuna seoses matemaatikaolümpiaadiga pidid osad parlamendisaadikud varem lahkuma, siis oli hääletajaid vaid 17. Nende arvamuse järgi vajaks eelnõu veel arutelu ning seda hetkel vastu ei võetud. Kui hääletanuid oleks olnud rohkem, ehk oleks ka lõpptulemus olnud teistsugune.haaletustulemused-veebi

Noorte tööhõive – Tööandjatele võiks anda maksusoodustusi juhul kui nad võtavad tööle kogemusteta noore. Kui praegu ei ole vaikimisi kooli ajal töötamine soositud, siis tulevikus võiks see muutuda: töökogemust peaks omandama juba kooli kestel. Ülikooli lõpetades peaks igale lõpetanu saama tööpakkumise, nt ülikoolides võiks sellega tegelda üks osakond.

Küsimusi:

  • Kogu ülikoolidesse kandideerimise süsteem on väga keeruline, eriti Eestist väljaspool. Kas Euroopa Liit teeb midagi, et seda lihtsustada?
  • Mis aladel pakutakse noortele tööd?

Euroopa Liidu tulevik – Euroopa Liit peaks andma samapalju kui nõuab img_1113liikmesriikidelt. Ehk see oli peamine põhjus, miks Ühendkuningriik otsustas EList lahkuda. Kõigil liikmesriikidel peaks olema õigus oma valuutale ning osalisele autonoomiale. Praegu peaks seadma prioriteediks Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi omavahelised suhted. Euroopa Parlamendi tegevust peaks rohkem inimesteni viima, ehk võiks sisse seada nö Ambassador of European Parliament ametikoha.

Küsimusi:

  • Mida teete kui järgmised riigid teevad lahkumisotsuse?
  • Kas Brexit oli meie süü?

img_1098 img_1099 img_1101 img_1103 img_1105 img_1118 dsc_0498Täname Teid väga sisuka ja aruteluderohke mängu eest superheas inglise keeles! Elamusterohket Euroscola reisi teile veebruaris!

Kokkuvõte: Marge Laansoo

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.