Mäng 10 Kadrina Keskkool

22. novembril said Euroopa Parlamendi simulatsioonimängust osa üle 30 noore Kadrina Keskkoolist.

Jpeg

Lõbusa viktoriini tulemusel sai Euroopa Parlamendi presidendiks 8780 punktiga Talis.

Parlamendi liikmeteks kehastunud noored arutlesid taas kolme suure probleemi üle: keskkond ja prügi sorteerimine, tööhõive ning Euroopa Liidu tulevik.

Põhjalike arutelude ja istungite käigus jõuti välja töötatud eelnõudeni:

  • Sorteeritud prügikastide nähatavale toomine ja nende välja reklaamimine. Päikese ja tuuleenergia kasutamine alternatiividena. Tuleks kasutusele võtta rohkem biolagunevaid kilekotte ning kliimasoojenemise vastu võitlemiseks keelustada prügi põletamine.
  • Euroopa Liidu juhtimisel tuleks julgustada noori minema kutsekooli ja kandideerima tööturule juba varakult, et nad saaks töökogemuse, mida hilisemas elus kasutada. Tuleks arendada ettevõtlusõpet, et noorte seast kasvaks välja rohkem suurelt mõtlevaid juhte.

Väljapakutud idee tõstatas järgmised küsimused:

Kuidas leida finantsilised võimalused välispraktikaks? Kuidas suurendada noorte oskusi juba gümnaasiumis õppides? Kuidas lahendada tööaja probleemi? Kuidas julgustada noori tööle kandideerima?

  • Euroopa tuleviku kindlustamiseks tuleks teha kindlaks kõigi riikide murekohad ja nendega tegeleda. Innustada koostööd liikmesriikide vahel ja leida laialdaselt rakendust pagulastele. Peab tagama, et mitte ühelgi riigil ei tekiks EL-s liiga suur vastutus.

Täiskogu kiitis heaks kõik kolm eelnõud.

haaletustulemused-veebi_14

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Lisaks kommenteeris ajakirjanik mängu nii:

„22. novembril toimunud Euroopa Parlamendi I täiskogu istungi ajal arutati nii prügi taaskasutamise, noorte võimaluste tööturul kui ka erinevate stsenaariumite üle, kuidas võiks Euroopa Liit jätkata. Osalejatel oli võimalus oma mõtteid teistega jagada ning nende üle väidelda. Kindlasti pani see osalejaid neid probleeme teisest valgusest nägema ning mõtlema, mida nemad saaksid nende jaoks ära teha. Kiirel vaatlusel tundub, et kõik jäid selle kogemusega väga rahule. Aitäh!“

Suured tänud Kadrina Keskkooli noortele väga ägeda mängu eest!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.