Mäng 1 Kose Gümnaasium

Reedel, 28. septembril, toimus selle õppeaasta esimene simulatsioonimäng Kose Gümnaasiumis. Mängust võtsid osa 10., 11., ja 12. klassi õpilased, kes olid kevadel osalenud Euroopa kultuuripärandi videokonkursil ja võitnud auhinnaks reisi Euroscolale.

Pärast rollide jaotamist hakati usinalt tööle. Sel korral võttis ajakirjanik mängu väga põhjalikult kokku ning siinkohal oleksid mängujuhi kommentaarid üleliigsed:

Tänasel Euroopa Parlamendi täiskogu istungil arutati kolme teema üle. Esimene teema puudutas reostust ja kuidas seda vähendada. Pakuti välja, et inimeste teadlikkust prügi ja reostuse kohta tuleks parandada juba lapseeas. Lahenduseks mõeldi harivad lastesaated ja multifilmid, mis õpetavad lapsi sorteerima ja vähem prügi maha viskama. Samuti oli idee panustada raha teadusesse, et välja töötada viis, mis muudaks prügi mullaks. See idee oli pigem varuplaan, kuna sellise asja välja töötamine võib aega võtta aastaid. Ideeks oli ka panna peale trahv reostajatele.

img_2475 img_2478

Teine arutlusel olnud teema oli noorte tööhõive. Keskenduti probleemile, et noored ei oska tööle kandideerida ning tööandjad nõuavad eelnevat praktikat. Olukorra lahendamiseks pakuti välja gümnaasiumiastmele kursus, kus kogemustega töötaja õpetab noortele tööle kandideerimise protsesse (CV koostamine, tööintervjuu jne). Samuti toodi välja, et ettevõtted peaksid võtma enda juurde noori praktikante ja praktika pikkust pikendama ühe aastani. Sellele ettepanekule vastuväiteid polnud.

img_2480 img_2482

Viimane probleem oli Euroopa tulevik. Mõeldi sellele, kuidas Euroopa Liit edasi peaks liikuma. Jõuti arusaamisele, et kõige õigem oleks keskenduda kaubandusele ja vähem teistele valdkondadele (ränne, julgeolek ja kaitse). Antud otsus tekitas teistes kõige rohkem küsimusi ja vastuarvamusi. Mõeldi sellele, mis saab kõigest muust kui keskendutakse ainult kaubandusele ja kas see ei pane riike Euroopa Liidust lahkuma. Küsimused kuulati ära ja toimus uus omavaheline arutelu.

img_2484 img_2472

Mäng oli igati sisukas ja tore. Kose Gümnaasiumi noored sõidavad Euroscolale  6. detsembril. Põnevat reisi teile!

img_2490

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.