16 mäng Audentese Erakool

5. detsembril jõudis kätte aeg Audentese Erakooli Euroopa Parlamendi simulatsioonimänguks. Mängule oli tulnud 17 õpilast 9b klassist.

Mängu alustasime viktoriiniga, mille võitis Taavi Verbo ning tema võttis enda kanda ka Euroopa Parlamendi presidendi rolli täitmise, radikaalsete vaadetega Jean Marie Le Pen’i rolli võttis endale Silver Raid.president-ja-jean-marie-le-pen

Ajakirjaniku rolli võttis endale Karoli Käärt, kes küsis komisjonidelt pagulasteema ja ühisturu kohta järgmist: „Mis on pagulastes ebasobilikku?“, „Kuidas pagulased häirivad või on häirinud kohalikke?“, „Kuidas kinnitate ostjatele, et pakisaatmisel ei teki riske?“.

Sel korral tundusid kõik eelnõud mängijatele enam-vähem sobilikud ning väga „tuliseid diskussioone“ ei tekkinud. Arutati pagulaste vastuvõtmise üle ning üldine haaletaminearvamus oli, et vastuvõetavate pagulaste arvu tuleks kontrollida. Noorte arvates tuleks saabuvad pagulased jaotada väikeste külade vahel, kus nad saaksid elada ja õppida. Lisaks tehti ettepanek seada merele vastav piirikontroll, et pagulased ise üle vee tulla ei saaks.imgp1391

Noorte tööhõivega seotud probleemide lahendamiseks pakuti välja, et Euroopa Liidu liikmesriikides tuleks tööandjatele kehtestada kohustus värvata eelnõus väljapakutud 30% asemel 50% ulatuses 16-25 aastaseid noori.

Digitaalse ühisturu ja e-kaubanduse soodustamiseks nõustuti kehtestama ühtne postipaki hind sõltumata vahemaast 5 eurot/kg. Riske nähti seoses müüjate ja ostjate vanusega ning arvati, et vajadusel tuleb kehtestada vanusepiirang ning vanemlik kontroll.

ettekanne imgp1387 imgp1386imgp1389 raportoorArutatud eelnõudest võeti vastu migratsiooni ja piiriülese kaubanduse eelnõud. Noorte tööhõivet puudutav eelnõu jäi sel korral vastu võtmata, sest häälte arv jagunes täpselt võrdselt.

haaletustulemused_16

gruppAitäh Audentese Erakooli noortele toreda mängu eest!

Kokkuvõte: Triin Loik

Rubriigid: Uudised. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.